Vonku dážď, v škole symfónia.

…a mali sme ju opäť!

V piatok, dňa 4.10.2024, sa u nás na škole konala obľúbená Čítačka.

Keďže počasie bolo tvrdohlavé a nespolupracovalo podľa plánov, nemohla sa uskutočniť v školskej záhrade, ako bola pôvodne plánovaná.

Dažďové kvapky za oknami hrali krásnu melódiu počas celého dňa a sivá, pochmúrna obloha tomuto dňu dodala pravý nádych jesene.

Čítačka preto musela byť presunutá do učebne č.29.

Žiaci si ešte počas dňa nacvičovali svoje čísla a robili posledné úpravy svojich predstavení. Počas siedmej vyučovacej hodiny ochotní pomocníci pretvárali túto triedu na miestnosť, kde sa o chvíľu malo prednášať.

Okolo 14:20 sa žiaci, v podobe publika začali schádzať a sadali si na miesta.

Akciu otvorili noví moderátori, ktorí zabávali publikum: Damián Dzurovčin a Alžbeta Štefaničová.

Spievalo sa, hralo sa na hudobných nástrojoch a prednášali sa poézia, či próza z vlastnej tvorby. Každý vystupujúci predniesol niečo jedinečné, nádherné a pohládzajúce dušu.

Po dvoch hodinách sme odchádzali zrelaxovaní, nadchnutí, plní nových a krásnych umeleckých zážitkov.

Ďakujeme všetkým vystupujúcim, bez ktorých by sa Čítačka ani nemohla konať, ďakujeme všetkým divákom, ktorí si našli čas a prišli si spríjemniť piatkové popoludnie, a hlavne veľká VĎAKA patrí pani učiteľke Anežke Richtarikovej, ktorá to zabezpečila a dala do toho svoje srdce, aby sme mali z toho čo najlepší zážitok.

Kristína Nedbalová